• Zajęcia z długopisami 3D

W ramach projektu Laboratoria przyszłości uczennice klasy 4b miały okazję zaznajomić się z obsługą długopisów 3D. Na początku razem z nauczycielką przeczytały instrukcję obsługi - bardzo ważne było czytanie ze zrozumieniem smiley
        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września 2022 r. rozpoczynamy rok szkolny wg następującego harmonogramu:

900 – 950 klasy I- III

1100 – 1145 klasy IV – VIII

Spotkania rozpoczniemy w sali gimnastycznej, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do sal lekcyjnych.

Świetlica rozpoczyna pracę 2 września.

Zapisy do świetlicy odbędą się od 01.09.2022 r. Również w tym dniu będzie można zapisać dziecko w stołówce szkolnej – jeśli rodzice zdecydują się wykupić obiady dla dziecka.

• Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022 r.

1 lipca 2022 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiły wyniki egzaminu ósmoklasisty. Na podstawie tych danych przedstawiam Państwu zestawienie wyników w Polsce, Małopolsce, Krakowie i oczywiście, w naszej szkole.​​​

Naturalnie, liczyliśmy na wysokie wyniki egzaminu, ale w kontekście informacji, że egzamin może być dla uczniów łatwiejszy niż w latach ubiegłych, przypuszczaliśmy, że tym razem wyniki będą wyrównane w kategoriach państwo – województwo – miasto – szkoła. Okazało się, że osiągnęliśmy bardzo wysokie wyniki i to w dodatku o wiele wyższe niż wyniki wymienionych grup.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 r. zakończymy rok szkolny 2021/2022.

Spotkamy się w tym dniu w dwóch grupach, które tworzą uczniowie, nauczyciele uczący w danych klasach oraz po jednym przedstawicielu rodziców i opiekunów danego ucznia:

1. Klasy od IV do VIII oraz oddział przygotowawczy 2OP o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej

• Gala wręczenia nagród

Szkoła Podstawowa nr 62 im. kmdra por. Franciszka Dąbrowskiego w Krakowie już po raz dwunasty zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny mający na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, zaspakajanie potrzeb uczniów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy przyrodniczej, wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych, zrozumienie współzależności człowieka i środowiska oraz promowanie środowiska lokalnego. Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

• Mijają cztery miesiące od czasu przyjęcia do szkoły uczniów z Ukrainy – uchodźców wojennych.

24 lutego rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Po tym dniu przyjęliśmy do szkoły 42 dzieci. W ciągu czterech miesięcy niektóre dzieci wyjechały z rodzinami do innych państw, niektóre wróciły na Ukrainę. W czerwcu wydamy 17 uczniom zaświadczania o ukończeniu nauki w oddziałach przygotowawczych .

W pierwszym tygodniu pobytu w naszej Szkole uchodźców z Ukrainy, dzieci były przyjmowane przez uczniów w swoich klasach. Nasi uczniowie przyjęli nowych kolegów bardzo serdecznie W kolejnych dniach, po obserwacji i konsultacjach, podjęłam decyzję o utworzeniu oddziałów przygotowawczych. Powstały dwa oddziały: dla klas młodszych I-III i nieco starszych : IV-VI.

• liczba odwiedzin: 479092
      • Szkoła odpowiedzialna cyfrowo
      • Blog "Zawsze aktywni"
      • PROGRAM #SU-W-Ak