• Zajęcia z długopisami 3D
     • Zajęcia z długopisami 3D

     • W ramach projektu Laboratoria przyszłości uczennice klasy 4b miały okazję zaznajomić się z obsługą długopisów 3D. Na początku razem z nauczycielką przeczytały instrukcję obsługi - bardzo ważne było czytanie ze zrozumieniem smiley  
    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • 1 września 2022 r. rozpoczynamy rok szkolny wg następującego harmonogramu:

      900 – 950 klasy I- III

      1100 – 1145 klasy IV – VIII

       

      Spotkania rozpoczniemy w sali gimnastycznej, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami przechodzą do sal lekcyjnych.

      Świetlica rozpoczyna pracę 2 września.

      Zapisy do świetlicy odbędą się od 01.09.2022 r. Również w tym dniu będzie można zapisać dziecko w stołówce szkolnej – jeśli rodzice zdecydują się wykupić obiady dla dziecka.

       

      Msza św. w intencji społeczności szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w kościele parafialnym

      1 września 2022 r.:

      kl. I - III o godz. 8:15

      klasy IV-VIII o g. 10:15

       

      ZAPRASZAMY

    • Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022 r.
     • Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty 2022 r.

     • 1 lipca 2022 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiły wyniki egzaminu ósmoklasisty. Na podstawie tych danych przedstawiam Państwu zestawienie wyników w Polsce, Małopolsce, Krakowie i oczywiście, w naszej szkole.​​​

      Naturalnie, liczyliśmy na wysokie wyniki egzaminu, ale w kontekście informacji, że egzamin może być dla uczniów łatwiejszy niż w latach ubiegłych, przypuszczaliśmy, że tym razem wyniki będą wyrównane w kategoriach państwo – województwo – miasto – szkoła. Okazało się, że osiągnęliśmy bardzo wysokie wyniki i to w dodatku o wiele wyższe niż wyniki wymienionych grup.

      Wyniki egzaminu ósmoklasisty w roku 2022 w Szkole Podstawowej nr 62 w Krakowie:

      Język polski        - 75 %

      Matematyka      - 82 %

      Język angielski   - 91 %

      W dziewięciostaninowej skali wyników jesteśmy z każdego z egzaminacyjnych przedmiotów na 9, najwyższej staninie!

      GRATULUJĘ wyników nauczycielom i uczniom!!!

      Ewa Mączka

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 62 w Krakowie

    • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W piątek 24 czerwca 2022 r. zakończymy rok szkolny 2021/2022. 

      Spotkamy się w tym dniu w dwóch grupach, które tworzą uczniowie, nauczyciele uczący w danych klasach oraz po jednym przedstawicielu rodziców i opiekunów danego ucznia:

      1. Klasy od IV do VIII oraz oddział przygotowawczy 2OP o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej

      2. Klasy od I do III oraz oddział przygotowawczy 1OP o godzinie 11:00 w sali gimnastycznej

      Po spotkaniu ogólnym uczniowie, nauczyciele i rodzice przechodzą do wskazanych sal na spotkanie z wychowawcą.

      Msze św. w intencji społeczności szkolnej w związku z zakończeniem rocznej pracy i rozpoczęciem wakacji będą w kościele parafialnym dla klas starszych – o 8:00, a dla klas młodszych – o 10:15

      Ewa Mączka

      Dyrektor Szkoły

    • Gala wręczenia nagród
     • Gala wręczenia nagród

     • Szkoła Podstawowa nr 62 im. kmdra por. Franciszka Dąbrowskiego w Krakowie już po raz dwunasty zorganizowała Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny mający na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych uczniów, zaspakajanie potrzeb uczniów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy przyrodniczej, wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych, zrozumienie współzależności człowieka i środowiska oraz promowanie środowiska lokalnego. Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

    • Mijają cztery miesiące od czasu przyjęcia do szkoły uczniów z Ukrainy – uchodźców wojennych.
     • Mijają cztery miesiące od czasu przyjęcia do szkoły uczniów z Ukrainy – uchodźców wojennych.

     • 24 lutego rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Po tym dniu przyjęliśmy do szkoły 42 dzieci. W ciągu czterech miesięcy niektóre dzieci wyjechały z rodzinami do innych państw, niektóre wróciły na Ukrainę. W czerwcu wydamy 17 uczniom zaświadczania o ukończeniu nauki w oddziałach przygotowawczych .

      W pierwszym tygodniu pobytu w naszej Szkole uchodźców z Ukrainy, dzieci były przyjmowane przez uczniów w swoich klasach. Nasi uczniowie przyjęli nowych kolegów bardzo serdecznie W kolejnych dniach, po obserwacji i konsultacjach, podjęłam decyzję o utworzeniu oddziałów przygotowawczych. Powstały dwa oddziały: dla klas młodszych I-III i nieco starszych : IV-VI.

      Uczniowie z Ukrainy mieli zajęcia w drugiej lokalizacji szkoły przy ul. Tynieckiej 110b. Lekcje rozpoczynały się po południu, a zatem dzieci mogły uczestniczyć też w zajęciach online szkoły ukraińskiej. Uczniowie młodszych klas miały w tygodniu 20 godzin zajęć z edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, języka angielskiego. Uczniowie klas starszych uczyły się nieco dłużej, bo 23 godziny w tygodniu. Były to zajęcia: język polski, język polski jako obcy, język angielski, zajęcia przyrodniczo-geograficzne, historia Polski, matematyka, informatyka, wf.

      Z uczniami pracowało 11 nauczycieli, w tym dwóch nauczycieli pochodzących z Ukrainy, którzy świetnie mówią po polsku.

      Dzięki życzliwym ludziom pozyskanym przeze mnie i panią Kariną Rusinek – Caban, którym opowiedzieliśmy o potrzebach dzieci, już w pierwszych dniach pobytu, mogliśmy im kupić podręczniki i ćwiczenia do nauki języka polskiego jako obcego. W kolejnych dniach otrzymaliśmy z parafii św. Anny w Krakowie tornistry wraz z wyposażeniem. Mieszkańcy tej parafii zorganizowali akcję „Tornister dla sąsiada”. Pomysłodawcą był ks. Mateusz Wójcik. Udało mu się włączyć w tę akcję siostry zakonne pracujące w parafii, młodzież i dorosłych, a my pozyskaliśmy tak potrzebne rzeczy dla uczniów. Dziękujemy proboszczowi Parafii św. Anny w Krakowie Ks. Profesorowi Tadeuszowi Panusiowi za to, że parafia podzieliła się z nami zebranymi pomocami szkolnymi.

      Ale to jeszcze nie wszystko. Dzięki pani Książek otrzymaliśmy wsparcie od grupy Jej znajomych z USA na zakup tabletów do wykorzystania na zajęciach z informatyki.

      Tym sposobem dzieci były wyposażone i zabezpieczone do pracy na lekcjach w szkole.

      Ale ważnym, jeśli nie najważniejszym, było przyjęcie dzieci przez naszych uczniów i nauczycieli. Każda klasa czekała na gości i jedni trochę zazdrościli innym, do których już dotarli uczniowie z Ukrainy. Byli ich przewodnikami po szkole, włączali do grup rówieśniczych, tłumaczyli zasady zabaw śródlekcyjnych. Dzięki kiermaszowi słodkości zorganizowanemu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ich opiekuna, zebrano fundusze na dwie wycieczki, podczas których uczniowie z Polski i z Ukrainy mieli ogniska i warsztaty kulinarne. Życzliwe kontakty przerodziły się w systematyczne spotkania. Uczniowie z koła wolontariatu odwiedzają uczniów z Ukrainy w drugiej lokalizacji Szkoły. Wspólnie spędzają mile czas.

      Teraz zbliża się okres podsumowania kilkumiesięcznej pracy. Kończy z nami rok szkolny 17 uczniów z Ukrainy. Jeśli zostaną w Polsce na dłużej, to rozpoczną z nami kolejny rok szkolny we wrześniu i to już w klasach z polskimi uczniami. Włączymy dzieci do klas ogólnodostępnych, ponieważ nauczyciele uznali, że dzieci są dobrze przygotowane językowo i z pomocą asystenta kulturowego dadzą sobie radę . Tym samym w przyszłym roku szkolnym wszyscy uczniowie wspólnie będą klasyfikowani.

      Wszystkim serdecznie dziękuję za życzliwość i pracę, które wpłynęły na piękne, twórcze przyjęcie uczniów z Ukrainy.

    • Podsumowanie projektu #SU-w-ak
     • Podsumowanie projektu #SU-w-ak

     • W piątek 10 czerwca reprezentacja Samorządu Uczniowskiego w składzie Kuba Pietraszewski, Frida Kamińska, Julia Sendor oraz pani Monika Czyż wzięli udział w uroczystej gali w Urzędzie Miasta Krakowa, w czasie której podsumowano projekt #SU-w-ak czyli Samorządy Uczniowskie w akcji.
    • Leśne warsztaty klasy 2b
     • Leśne warsztaty klasy 2b

     • Klasa 2b z okazji Dnia Dziecka wybrała się na leśny spacer do Lasku Wolskiego. Warsztaty leśne z elementami survivalu poprowadził edukator z Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza. Było dużo radości i aktywności!

    • Wycieczka klas 4a i 2op
     • Wycieczka klas 4a i 2op

     • 27 kwietnia klasy 4a oraz 2op były na wycieczce do Frankówki Małej – to edukacyjny ośrodek plenerowy położony na Pogórzu Bocheńskim. Wycieczka świetnie się udała – były warsztaty kulinarne, w czasie których rozpoznawaliśmy przyprawy oraz samodzielnie wykonaliśmy kruche babeczki z jabłkami, a następnie warsztaty przyrodnicze w lesie.

      Po zajęciach był czas na ognisko, kiełbaski (także wege), pieczone ziemniaki, a także dużo przestrzeni do biegania, gry w piłkę i wspólnych rozmów po polsku i ukraińsku. Polecamy wszystkim Frankówkę Małą – to przyjazne, zielone miejsce, idealne na integrację i naukę !

      Zdjęcia

    • Dzień bez plecaka
     • Dzień bez plecaka

     • W piątek 8 kwietnia w szkole obchodziliśmy DZIEŃ BEZ PLECAKA. Pomysły naszych uczennic i uczniów przeszły najśmielsze oczekiwania.
    • Nasz Kącik Relaksu oficjalnie otwarty !!!
     • Nasz Kącik Relaksu oficjalnie otwarty !!!

     • W czwartek 30 marca zakończyliśmy realizację projektu #SU-w-ak. Odbyło się uroczyste otwarcie, były podziękowania, nagrody, przecięcie wstęgi i słodkości dla wszystkich obecnych.

      Nasz nowy Kącik cieszy się wielką popularnością – na każdej przerwie wszystkie siedziska są zajęte przez uczniów i uczennice, którzy relaksują się zgodnie z przeznaczeniem, grają w gry planszowe i zawsze po sobie sprzątają. Miło widzieć, jak wszyscy dbają o wspólnie stworzone miejsce!

      A Samorząd Uczniowski już planuje kolejny projekt …..

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     • Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 62 im. kmdra por. Franciszka Dąbrowskiego w Krakowie zaprasza Rodziców oraz przyszłych Pierwszoklasistów na dzień otwarty, który odbędzie się dnia 28 marca 2022r. o godz. 17.00 w głównym budynku szkoły przy ul. Ćwikłowej 1.

      W spotkaniu wezmą także udział wychowawczynie przyszłorocznych klas pierwszych.

    • Dzień Kobiet w klasie 2a
     • Dzień Kobiet w klasie 2a

     • W klasie 2a chłopcy przygotowali niespodziankę dla koleżanek. Samodzielnie ustawili stoły i krzesła, rozłożyli nakrycia i poczęstunek. Każda dziewczynka dostała piękny upominek oraz serdeczne życzenia od kolegów z klasy. To był bardzo miły Dzień Kobiet!

      Zdjęcia

    • Warsztaty
     • Warsztaty

     • To były niesamowite warsztaty !  Nasze uczennice i uczniowie wzięli w ręce piły, szlifierki, wkrętarki i młotki, żeby samodzielnie wykonać siedziska do Kącika Relaksu w ramach programu #SU-w-ak czyli Samorządy Uczniowskie w akcji.

    • Wyniki konkursu na projekt muralu w ramach akcji #SU-w-ak
     • Wyniki konkursu na projekt muralu w ramach akcji #SU-w-ak

     • W imieniu jury w składzie Monika Czyż (opiekunka SU), Monika Kraszewska (nauczycielka plastyki) oraz Frida Kamińska, Mikołaj Kamiński, Franciszek Lorenc, Jakub Pietraszewski i Julia Sendor (liderzy i liderki projektu) ogłaszam wyniki konkursu na wykonanie projektu muralu do naszego Kącika Relaksu:

    • Przekaż nam swój 1% podatku
     • Przekaż nam swój 1% podatku

     • Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz naszej szkoły należy w odpowiednich rubrykach, w poszczególnych PIT-ach wpisać:

      Nazwa OPP: STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

      Numer KRS: 0000052078

      Wnioskowana kwota - wartość możliwego odpisu

      Wyrażam zgodę - zaznaczyć lub nie zgodę na przekazanie danych osobowych OPP

      Cel szczególowy: Szkoła Podstawowa nr 62 w Krakowie

      Zgromadzone w ten sposób środki chcemy przeznaczyć na:

      • zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych
      • dofinansowanie dla potrzebujących uczniów
      • zakup książek do biblioteki

      Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy dotychczas w ten sposób wspomogli naszą szkołę.