• Klasa 7b na warsztatach "Natura w sztuce" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej MOCAK

• 24 września klasa 7B z panią Moniką Kraszewską zwiedzała wystawę "Natura w sztuce". Zobaczyliśmy współczesne prace ponad 70 artystów z wielu krajów w takich technikach jak malarstwo, fotografia, wideo, obiekt i instalacja, a potem sami mogliśmy stworzyć własne dzieła zainspirowane wystawą.

Polecamy wszystkim odwiedzenie Muzeum MOCAK - wystawa trwa jeszcze tylko do 29 września. Dziękujemy pani Joannie Puk za opiekę w czasie naszej wycieczki.

• Warsztaty projektowe w klasie 7B

• W środę 18 września w klasie 7b odbyły się warsztaty projektowe "Projektujemy transport przyszłości" prowadzone przez panią Marzenę Drankę czyli znaną już w naszej szkole Panią Miarkę.Kolejny raz okazało się, że współpraca, burza mózgów i wspólne dyskusje pobudzają kreatywność i innowacyjność uczniów, którzy tym razem zajmowali się skomplikowanymi kwestiami transportu przyszłości czyli takiego, który służy ludziom, jest wygodny, ekologiczny, szybki, a czasami też magiczny - ale kto wie, czym będziemy podróżować w przyszłości?

Dziękujemy pani Marzenie Drance za ciekawe warsztaty i zachęcamy innych rodziców  do podobnych inicjatyw!

• IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Program:

30.09.-03.10.2019. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia -  w domu, w szkole.

04.10.2019. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

* Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
            Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

* W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!

Więcej informacji: www.wmtday.org.

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Koordynatorzy Lokalni:                                                                                     Dyrektor Szkoły:

Małgorzata Dolna                                                                                                   Joanna Łach

Katarzyna Stańda

Dorota Strzałka

plakat.pdf

• ZAPISY DO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do Szkolnego Koła Wolontariatu!

Co musisz zrobić? Tylko 4 kroki :
            1. Zapoznać się z regulaminem Wolontariatu.
            2. Wypełnić kartę zapisu.
            3. Odebrać kartę działań i zapisywać akcje w których brałeś/brałaś udział.
            4. Wykonać pracę, wyrażającą twoją odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcesz zostać wolontariuszem? (praca plastyczna, rysunek, plakat, wypracowanie itp.)

zapraszamy na pierwsze zebranie nauczycieli z rodzicami uczniów w następującym porządku:

1. Wtorek 10.09.2019r. klasy: V, VI i VIII, g. 17:30 oraz kl. VII - g. 17:00

2. Środa 11.09.2019 r. klasy od II do IV, g. 17:00 z wyjątkiem klasy IIb - zebranie z rodzicami tej klasy rozpocznie się o 17:30.

!!! Klasy Ia i Ib - ZEBRANIE na ul. SODOWEJ 42 , g. 17:00!!!

Informacja dotycżąca miejsc zebrań(sale) będzie wywieszona przy drzwiach wejściowych do szkoły.

3. Zebranie RADY RODZICÓW będzie 16 września o g. 18:00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy rodziców z trójek klasowych, które zostaną wybrane podczas pierwszych zebrań klasowych