• Katalog Biblioteki Szkolnej

• 23.02.2020 11:46
        • W związku ze zmianą wersji programu MOL, dostępny jest katalog online szkolnej biblioteki: KATALOG
          Możliwe jest też po zgłoszeniu do biblioteki adresu mailowego, zalogowanie się na swoje konto.

Zapraszamy do korzystania!
        • Spotkanie z pisarzem

• 06.10.2021 20:23
        • 20 września naszą szkołę odwiedził pisarz Marcin Kozioł. Spotkał się z uczniami klas 5a, 6a i 6b. Spotkanie koncentrowało się wokół lektury „Skrzynia Władcy Piorunów” (jest to pierwsza część cyklu „Detektywi na kółkach”). Autor opowiadał o pierwowzorze psiego bohatera – Spajku, a także  podał garść ciekawostek o Nikoli Tesli – fizyku, postaci historycznej, która łączy wątki w powieści. Najodważniejsi wzięli udział w eksperymencie, który dowodził, że ludzkie ciało przewodzi prąd i ręka może zaświecić żarówkę.
        • Dzień Głośnego Czytania Dzieciom

• 06.10.2021 20:19
        • 29 września to Dzień Głośnego Czytania Dzieciom. Z tej okazji bibliotekarka Katarzyna Łobos przeczytała dzieciom w świetlicy przepięknie ilustrowaną węgierską „Bajkę o soli” za pomocą teatru kamishibai. Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z papierowym teatrem. Historia wygnanej królewny uczy nas, że często przyzwyczajamy się do pewnych rzeczy i ich nie doceniamy.

W świetlicy klas pierwszych (przy ul. Tynieckiej) pani Patrycja Malada czytała najmłodszym „Niesamowite przygody dziecięciu skarpetek”. Słuchały z wielkim zainteresowaniem.

• 23 IV 2021 r. Dzień Książki

• 27.04.2021 14:44
        • Z powodu epidemii już po raz drugi Dzień Książki obchodziliśmy zdalnie. Oprócz rozmów o książkach uczniowie brali udział w zabawie fotograficznej z okładkami książek (sleeveface), projektowali okładki książek oraz stylizowany napis Dzień Książki, tworzyli wirtualną półkę z książeczkami historycznymi o patronie szkoły i Konstytucji 3 Maja, a także wiele, wiele więcej.

Zdjęcia fotografii z okładkami można zobaczyć w galerii