• Tydzień Zdrowego Śniadania

• 16.05.2022 19:01
      • W ramach programu #SU-w-ak czyli Tydzień Zdrowego Śniadania Samorząd Uczniowski przystępuje do akcji !!!

Po raz kolejny otrzymaliśmy dofinansowanie naszego projektu w kwocie 1500 zł, które zamierzamy przeznaczyć na promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów i uczennic naszej szkoły.

• Nasze zdrowe śniadania będziemy przyrządzać wspólnie w szkole – w programie mamy same zdrowe potrawy, którymi można zastąpić zwykłe codzienne kanapki. Uczniowie i uczennice pod kierunkiem pani Moniki Czyż przyrządzą:

- humus czyli pastę z ciecierzycy,

- pastę z fasoli z cebulką oraz jabłkami,

- pastę jajeczną ze szczypiorkiem,

- pastę z twarogu z dodatkiem nowalijek czyli rzodkiewek i szczypiorku,

- owsiankę z korzennymi przyprawami i bakaliami,

- koktajle i soki owocowe.

Harmonogram warsztatów jest następujący:

- czwartek 12 maja godz. 10.45 – 11.30 – osoby zaangażowane w projekt z klas 4a, 7c, 8b oraz 8a.

- wtorek 17 maja godz. 10.45 – 11.30 – klasa 7c

- środa 18 maja godz. 13.45 – 14.30 -klasa 8a

- czwartek 19 maja godz. 9.50 – 10.35 – klasa 6a

- czwartek 19 maja godz. 14.40 – 15.25 – klasa 4a.

Wszystkich zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji poprzez zwrócenie uwagi na to, co przynosicie codziennie w swoich śniadaniówkach. Zapraszamy też na poczęstunek, który będziemy serwować w czasie przerw.

• Wróć do listy artykułów