• Decyzja o rozbudowie szkoły

• Szanowni Państwo,

z radością przekazuję Państwu informację o zakończonym etapie projektowania pod nazwą: „Projekt budowlany dodatkowego budynku Szkoły”.

Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa przekazał Szkole Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielił nam pozwolenia na budowę (29 października 2021 r.)

Teraz Decyzja stała się ostateczna. Kolejnym etapem jest projekt wykonawczy nowego budynku i etap budowy.

Obecny etap, otrzymanie Decyzji prawomocnej wieńczy dwa lata starań i wytężonej pracy .

Czas podziękowań dla wszystkich zaangażowanych rezerwujemy na dzień otwarcia nowego budynku.  Ale już teraz każdy, kto przyczynił się do uzyskania Decyzji o rozbudowie niech poczuje dumę i radość z dobrze wykonanego zadania!

Dziękuję

Ewa K. Mączka

• 4a w Muzeum Obwarzanka

• 6 grudnia klasa 4a z okazji Mikołajek wzięła udział w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka. Poznaliśmy historię tych   tradycyjnych krakowskich wypieków i wiemy już, czym różnią się od precli i bajgli, a także umiemy rozpoznać prawdziwego, ręcznie formowanego obwarzanka (musi mieć na spodzie ślad po ruszcie, na którym jest pieczony). Wiemy też skąd pochodzi nazwa – ciasto jest najpierw „obwarzane” czyli gotowane we wrzątku. Każdy z nas mógł samodzielnie go ukształtować, wybrać posypkę, a potem oczywiście jeszcze ciepłego zjeść ze smakiem. Polecamy wszystkim klasom te warsztaty !

• Kącik relaksu

• Z wielką przyjemnością informuję, że projekt Samorządu Uczniowskiego „ Kącik relaksu” został zaakceptowany w ramach II edycji Konkursu Dotacyjnego Programu Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak i uzyskał dofinansowanie w wysokości 2000 zł.

Nasza akcja zacznie się w styczniu i potrwa do 30 marca 2022 r. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie wniosku o dofinansowanie, a w szczególności Kubie Pietraszewskiemu, Fridzie Kamińskiej, Mikołajowi Kamińskiemu, Frankowi Lorencowi i Julce Sendor.

Niedługo ogłosimy szczegółowy plan działania, a także zaprosimy Was do współpracy przy tworzeniu naszego kącika wypoczynkowego przy toaletach na I piętrze.