• Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

• 28 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciomO 11.25 cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i pracownicy –pogrążyła się w lekturze ulubionych książek.

• Ozoboty w 4b

• Zajęcia z informatyki to nie tylko praca z komputerem. Uczniowie klasy 4b mieli dzisiaj okazję poznać malutkie roboty-Ozoboty i je zaprogramować według własnego pomysłu. Każda grupa wymyśliła własną drogę do pokonania przez swojego małego przyjaciela:) A to dopiero początek pracy z naszymi robotami.

• Wycieczka klas 4a, 4b, 5a do kopalni soli w Wieliczce

• W ostatnim tygodniu klasy 4a, 4b i 5a miały okazję zwiedzić Kopalnię Soli „Wieliczka”, poznać bliżej legendy Wielickiej Kopalni oraz spotkać Skarbnika – ducha kopalni. Uczniowie wzięli udział w zawodach budowania kaszt i poszukiwania pierścienia świętej Kingi. Podczas przemierzania długich podziemnych korytarzy dowiedzieli się bardzo dużo ciekawych informacji dotyczących kopalni, a wszystko zaczęło się od… 380 schodów :)

• Akcja "Czytamy z sercem"

• 29 września przypada zarówno Dzień Serca, jak i Dzień Głośnego Czytania. To podwójne święto zaowocowało ogólnopolską akcją "Czytamy z sercem". W naszej szkole przystąpiły do niej panie Katarzyna Łobos (bibliotekarz) i Małgorzata Kaleta (biolog). W drugiej połowie września, na lekcjach biologii, uczniowie klas 7a i 7b poznali obieg krwi w ciele człowieka oraz zasady profilaktyki chorób układu krążenia. Na podstawie filmu oraz modelu uczniowie uzupełniali schemat budowy serca.

Uczniowie klasy 2a najpierw intensywnie ćwiczyli na WFie, aby zadbać o dobrą kondycję swoich serc, a następnie, podczas lekcji bibliotecznej, wysłuchali fragmentów książki Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła”. Losy chorego na serce Romka poparte pięknymi ilustracjami Wydawnictwa Media Rodzina wzbudziły duże zainteresowanie dzieci. Po dyskusji o książce uczniowie rozwiązywali labirynty z sercem i kolorowali serduszka.

Przy pracowni przyrodniczej oraz w pracowni humanistycznej zawisły gazetki z wykorzystaniem materiałów opracowanych przez organizatorów programu.