• Klasa 6b na II Gali Teatralnej w Teatrze Praska 52

• 12 grudnia po raz kolejny klasa 6b przedstawiła spektakl "O Popielu, którego myszy zjadły" - tym razem w czasie gali teatralnej, która była zakończeniem projektu realizowanego przez Teatr Praska 52.

W czasie projektu uczniowie brali udział w warsztatach poświęconych pracy z ciałem oraz pozawerbalnym środkom ekspresji artystycznej pod kierunkiem pani Agnieszki Cianciary - Frohlich. Udało im się stworzyć sugestywny spektakl, który przenosi widzów w świat pradawnych opowieści i nastrojowej muzyki. Okazuje się, że słowa nie są konieczne w teatrze, wystarczy wyobraźnia, zaangażowanie i dobra współpraca całego zespołu. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Podgórskiemu Centrum Kultury.

• Zebrania z rodzicami

• Zapraszamy Rodziców i Opiekunów na zebranie z wychowawcą:

wtorek 18 grudnia kl. 4-8:

konsultacje od 16.30

zebrania 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 6a, 6b,7a, 7b, 8a godz. 17.30

kl. 8b - 18.00 (prosimy Rodziców kl. 8b zainteresowanych konsultacją z p. Oracz, by wykorzystali czas 17.30-18.00)

środa- 19 grudnia  kl.1-3:

konsultacje pań anglistek i katechety od 16.30

zebrania 1a, 2a, 3a, 3b godz. 17.00

kl. 1b godz. 17.30

• Szlachetna Paczka

• Zaczynamy 3 edycję Szlachetnej Paczki w naszej szkole.

W tym roku będziemy wspierać Pana Zbigniewa, który ma 70 lat i mieszka samotnie na ostatnim piętrze w bloku. Pan Zbigniew przez wiele lat pracował na kolei oraz łapał dorywczą pracę przy remontach mieszkań. Obecnie przez podeszły wiek oraz chorobę serca, musiał "zwolnić tempo" i spędza więcej czasu samotnie w domu. Utrzymuje się jedynie z niskiej emerytury. Mimo ciężkiej sytuacji finansowej i zdrowotnej, Pan Zbigniew jest osobą bardzo sympatyczną i stara się spędzać czas z przyjaciółmi.

Do najważniejszych potrzeb Pan Zbigniew zaliczył żywność oraz środki czystości, gdyż są to rzeczy niezbędne, a często brakuje na nie pieniędzy, oraz pralkę, ponieważ obecna ma 19 lat i wylewa się z niej woda.

• Konkurs na biało-czerwoną salę rozstrzygnięty

•

Szkolny konkurs na patriotyczną salę w kolorze biało - czerwonym w ramach Projektu szkoły: "ROK DLA NIEPODLEGŁEJ" wygrały klasy 5a i 6a za dekorację sali fioletowej.

Kilka zdjęć można zobaczyć w galerii.

• Wspólne śpiewanie hymnu

• Nasza szkoła zgłosiła swój udział w akcji ogłoszonej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN.

W piątek 9 listopada o godz. 11.11 cała obecna w tym czasie Społeczność szkolna wspólnie odśpiewała na sali gimnastycznej 4 zwrotki hymnu.

• Gratulacje dla 3b!!!

• Klasa 3b brała udział w festiwalu filmów ekologicznych ,,International Green Film Festival". Filmik trzecioklasistów w kategorii ,,Filmologia - Ekologia" zajął pierwsze miejsce.

Wraz z dyplomem oraz statuetką, klasa wygrała rzutnik multimedialny, który został przekazany szkole i wycieczkę do Energylandii.

• VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W piątek 28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

26 i 27 września, przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia, zarówno w szkole na lekcjach, jak i w domu. Wyłoniliśmy wśród uczniów klas czwartych i szóstych Komisje Egzaminacyjne  WMTDay.

28 września na szkolnych korytarzach, w czasie przerw działały Stoiska Komisji Egzaminacyjnych, przeprowadzające egzaminy z tabliczki mnożenia. Każdy chętny:i uczeń, i dorosły, mógł spróbować swoich sił. Egzaminowany wybierał los z pięcioma przypadkami mnożenia, odczytywał i podawał odpowiedź w ciągu 1 minut. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.W przypadku pomyłki choćby raz, egzamin był niezdany, ale można go było powtórzyć po 1 godzinie. Egzaminy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem u uczniów. Niektórzy przystępowali kilkakrotnie do egzaminu, by zdobyć wszystkie kolory okolicznościowych naklejek.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia dla klas 3 i 4 – to rywalizacja między klasami o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i nagrodę. Na sali gimnastycznej, Pani wicedyrektor Joanna Łach przywitała klasy i otwarła zawody. Lokalny organizator Pani Alina Kucia przedstawiła program i zadania. Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Strzałką aktywnie pomagali w przeprowadzeniu tych zawodów.Najpierw klasy czwarte miały wyścigi z tabliczką mnożenia, a klasy trzecie rozwiązywały zadania logiczne. Później nastąpiła zmiana.

Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!